Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ultimate TREKKING 380

 

Báječný raft Ultimate „TREKKING 380“
 
 
 
 
Byl jsem postaven před rozhodnutí, jakou loď použít při své 3600 km dlouhé plavbě po řece Leně.
Měl jsem to štěstí, že jsem se mohl seznámit s lodí – raftem Ultimate Trekking 380, který mě na tak dlouhé plavbě nezklamal.
 
Z města Usť Kutu jsem startoval 1.května za ranních mrazíků a častého sněžení současně s ledem, který se postupně uvolňoval na západním svahu pohoří Bajkalského hřbetu a téměř jeden měsíc vytvářel na březích Leny, někdy neproniknutelnou ledovou hradbu.
Při své plavbě jsem prožil několik extrémně velkých bouří, přistával jsem na naplaveném dříví, mezi krami, v blátě a písku
Cíl mé plavby, osada Tiksi ležící na pobřeží moře Laptěvů, mě přivítala se stále ještě zamrzlým zálivem.
 
TREKKING 380 je vyroben z velmi silného a kvalitního materiálu, který ani na tak dlouhé (3600 km)a obtížné plavbě, nebyl nikterak poškozen. Ve vlnách do 2m výšky, které jsem na řece Leně zažil se nestalo, aby se loď převrátila. Je to velmi stabilní raft pro 2 osoby s menším nákladem a nebo 3 osoby bez nákladu. Trekk. 380 je samovylévací a vůbec jsem se nemusel starat o množství vody, která při bouřích natekla do raftu.
Loď je na svou velikost mimořádně lehká a neměl jsem žádný problém sám dopravit plně naložený raft z dosahu vln.
Já jsem použil TREKKING 380, jako nákladní. Měl jsem ho připoutaného za kajak. V silném větru mě pomáhal držet příď kajaku přímo proti vlnám.
TREKKING 380 je lodí velice vhodnou do prahových toků, kde je štíhlá loď k nezaplacení.
 
Děkuji firmě Houska s.r.o., za poskytnutí tak vysoce kvalitního raftu "ULTIMATE Trekking 380"
 

 

TREKKING 380¨

Ultralehká kanoe i kajak pro vodní turistiku, sportovní jízdu i expediční cesty.Tyto nafukovací čluny ULTIMATE Trekking jsou konstrukčně řešeny systémem samostatných komorových dílů spojených v jeden celek šněrováním. Tento systém umožňuje výměnou sedaček a klekaček používat člun jako kanoi nebo kajak a posunout těžiště ve člunu dle váhy osob a materiálu. Díky vázanému systému lze celou loď rozložit na několik dílů a při expedičních cestách jednotlivé díly vložit do více batohů a velmi pohodlně jej přenést na poměrně značné vzdálenosti. Člun je samovylévací, proto jej lze ovládat i v extrémních podmínkách. Možnost výběru mezi sedačkou a klekačkou dle použití a náročnosti vodáckého terénu. Jako vybavení člunu pro expediční cesty lze doporučit lodní pytle, které lze pevně přichytit ke konstrukci člunu, dále vnitřní kapsy pro uložení drobných předmětů ve člunu. Pádla lze používat ve standardní délce dle osobních zvyků a není třeba používat extrémně dlouhá raftová pádla.

 

Technické informace:
délka
380 cm
délka vnitřní
250 cm
šířka
105 cm
šířka vnitřní
45 cm
průměr bočního válce
30 cm
provozní tlak
30/0,3 kPa/Atm
počet osob
2 + 1
nosnost
300 kg
počet komor a ventilů
7
hmotnost
19 kg
rozměr přepravní tašky
50 x 40 x 30 cm
 

Náhledy fotografií ze složky Ultimate TREKKING 380

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář